Bahçelievler       Anasayfa

İstanbul Bahçelievler Diyetisyenleri
İletişim:
 Tel-whatsapp:0541-3112121


 

Diyetisyen İrem Sena İlçin en iyi özel Diyetisyen şirinevler , Yayla

 

Diyetisyen Fatma Beşaltıİstanbul Bahçelievler diyetisyen
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAHÇELİEVLER 'de size en yakın uzman diyetisyen ile görüşmek ve
ücretli / Ücretsiz
randevu talebiniz için  aşağıdaki formu doldurunuz..
whatsapp randevu hattı: 0541-311 21 21

 

Adınız:   

Bulunduğunuz İlçe:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 

 

Beslenme uzmanı, Doktor, Diyetisyen Etiketleri:

·         İstanbul Bahçelievler Beslenme uzmanı tavsiye,

·         Bahçelievler yayla uzman  diyetisyen fiyatları,

·         Bakırköy Bahçelievler en iyi diyetisyen ücretleri ,

·         Bahçelievler Şirinevler En ünlü diyetisyen ücretleri,

·         En profesyonel Diyetisyen  Bahçelievler Bakırköy

         Bahçelievler özel diyetisyen önerileri, yorumları, önerisi.

 

DİYET YAPMAK İSTEYENLERİN YAPTIKLARI ÖNEMLİ HATALAR;

Öncelikle diyet yapmak isteyenlerin, fazla kilolardan kurtulmak için  ani olarak, şok diyet yapmaya çalışmaları ve hiç bir şey yemeden yada her şeyi çok azaltarak aç kalarak kilo vermeye çalışmalarıdır. Fazla kilolalardan bıkmış olan yada bir düğüne, nişana, yada görücüye çıkacak olan bayanların özellikle başvurdukları, çok kısa sürede, uzun yıllarda aldıkları yağları kısa bir süre içinde vermeye çalışmaları, diğer bir deyişle şok diyet yapmaları sağlık açısından zararlı olabilir. O nedenle şok diyet yerine, ideal olan ve diyetisyen kontrolünde olan hızlı kilo verme yöntemlerini uygulamaları en doğru olan yöntemdir. Bir ayda almadığınız fazlaca 20 kg ı , bir ayda 20 kg vermeye çalışmayın. Kısa süre zarfında verilen ,sağlıksız kilo vermeyi yöntemleri ile , fazla yağları yakayım derken, bununla birlikte vücudunuzun ihtiyacı olan , yani diğer organlarınızın ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri vermediğinizden dolayı, organlarda hasar meydana gelebilir.

Kilo vermek isteyenlerin yaptığı önemli bir hata da, kendilerine diyet yaparak verecekleri kilo konusunda yüksek hedefler koymaları. Mesela ben bu ay 10 kg vermem lazım gibi bir hedef koyarsan, bu sizi psikolojik olarak çok zorlayacaktır ve ilk bir hafta içinde çok az kilo verdiğinizi görünce, moral men çöküşe geçebilirsiniz ve başlamış olduğunuz diyeti bırakmayı düşünebilirsiniz. O nedenle  öncelikle kendinize çok küçük kilo verme hedefleri koymalısınız, Haftalık olarak yakaladığınız küçük hedefler sizi sevindirecek, ve devamını sağlayacaktır. Aslında  diyetisyen kontrolünde yapacağınız hafif bir diyet ile zamanla çok rahat kilo verdiğinizi görebilirsiniz. En önemlisi de bu sizde bir alışkanlık olup, artık diyet yaptığınızı bile unutabilirisiniz. ve sürekli olarak slimfit kalabilirsiniz.

En iyi diyetisyen yada en ünlü diyetisyen den randevu alıp , diyetinize başlasanız bile, eğer motivasyonunuz sürekli olarak yüksek tutmaz iseniz, başarılı olmanız çok zor. O nedenle diyet yapan kişilerin karşılaştıkları en önemli sorunlardan biride, ilk zamanlarda verdikleri  hızlı kiloların sonraki haftalarda daha yavaş vermeleri yada ilk bir iki haftadan sonra kilo verme hızının yok denecek kadar azalması,  kişilerin diyet motivasyonunu bozmaları ve diyeti bırakmalarına sebep olmasıdır.

O nedenle siz her halükarda, kilo vermeniz yavaşlasa , dursa bile, en güzel diyetisyenden almış olduğunuz programı bozmamadan devam etmelisiniz, aslında yeme alışkanlığınızı hiç değiştirmeden, sağlıklı olandan yana tercihi hiç bir zaman bırakmamalısınız.

Diyet yapanların yaptıkları önemli bir hatada, aslında güzel gibi görünse de , katı bir diyet proğramı uygulayıp, hiç ara vermemeleri, aslında diyet programı içinde belli aralıklarla diyeti kes bırak yöntemi uygulanmalıdır. Yani beyninizi ben diyet yapıyorum, diyet süresince tam uy, sonra ne istersen yersin moduna sokmamaktır.Yani diyete süreli bir program gibi değil, yaşam standardı haline getirmeye çalışmak olması lazım. O nedenle kontrollü bir şekilde kilo verme sürecinde belli aralıklarla güncel sevdiğiniz yemekleri yeme fırsatı sunmak gerekmektedir ki, beyniniz yemeklere bir açlık çekmesin, onlara karşı biz özlem duymasın.

Diyet yapanların moralini bozan önemli bir konu özellikle her gün tartıya çıkarak, ölçüm yapmaları ve eğer kilo verdiklerini görmediklerinde üzülmeleri. Vücudumuzun kilo verme durumu her gün aynı olmayacağı için, her gün tartılmamak gereklidir. İdeal olan haftada bir tartılıp genel ortalamayı görmektir. Belki teraziye çıkmadan içtiğiniz iki bardak su, kilonuzun yüksek çıkmasına sebep olacak moraliniz bozulacak ve diyeti bırakmayı bile düşünebileceksiniz. O nedenle her gün değil, haftada bir tartılın.

Diyet esnasında önemli hatalardan biri de tek yönlü beslenmedir. Kilo vermek isteyenleri , kilo verme boyunca sadece belli yiyecekleri yemeleri, kilo vermelerini kolaylaştırabilir fakat bu arada vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri vermediğiniz için diğer taraftan vücudunuza  zarar vermiş olursunuz. O nedenle en iyi diyetisyen bile olsa, tek yönlü beslenmeyi bırakıp, çok yönlü beslenmeyi seçmelisiniz. Hatta ikinci ve kolay bir yöntem olan, vücudunuzun ihtiyacı olan mineral vitaminlerin alımını kolaylaştırmak için, karbonhidrat, yağ, şeker içermeyin, sağlıklı gıda takviyeleri kullanmanızdır. Yada şöyle diyebiliriz, bildiğimiz klasik yiyecekler olan, kurufasulye, et, nohut, yeşillikler, salatalıklar yerine, mineral ve vitamin bakımından zengin daha kaliteli yiyecekler olan reishi mantarı, spirulina yosunu, kril oil gibi gıdaları tüketmek iyi olacaktır, fakat tabiki bu yiyeceklerin kilosu 3000-4000 tl civarındadır. Evet yanlış yazmadım, 3bin , 4bin tl civarındadır. Fakat bu tür gıdalardan kullacağınız az miktarda bir kısım, ihtiyacınız olan mineral, vitamin ve aminoasitlerin karşılanmasında çok yarar sağlayacaktır.

 

 

 MERKES OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul   
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

Genel bilgi:   Diyet yamak zor gelenler ayrıca  Bahçelievler Medicana hastanesinde yada Bahçelievler memorial hospital da tüp mide operasyonları yapılmaktadır burada tüp mide operasyonu yaptırabilirler..Tüp mide yaptırmak isteyen kişiler Medicana yada Memorial hastanesine müracat etmelidirler. Yada ücretsiz yada uuz diyetisyen arayan arkadaşlar Bahçelievler devlet hastanesinden de ücretsiz diyetisyen hizmetinden  faydalanabilirsiniz Kamu sağlığı diyetisyen fiyatları.Ankara bahçelievler .