Üsküdar   Anasayfa

NE YAPTIYSAM KİLO VEREMİYORUM DİYORSANIZ BİR DE BUNLARI DENEYİN!

·         Tüm söylenenlere kulağınızı kapatın ve yaklaşık 3 saatte bir olacak ana ve ara öğünlerinizi düzenleyin.ne yaptıysam kilo veremiyorum

·         Ne olursa olsun her 1 saatinizi yapmaktan mutlu olacağınız bir spor / aktiviteye ayırın.

·         ‘Akşam 6’dan sonra bir şey yenmemeli’ hatasını yapmayı bırakın. Son ana öğününüzü yatmadan 3 saat öncesine gelecek şekilde ayarlayın. Daha fazla süre varsa küçük bir ara öğün ilave edin.

·         ‘Öğün atlarsam daha az yerim’ tabusunu kırın. Bu düşünce aksine daha çok kalori almanıza neden olur. Özellikle kahvaltı başta olmak üzere hiçbir ana öğününüzü atlamayın.

·         Bir ürünle ya da besinle zayıflayacağınızı düşünmeyin. Sizi zayıflatan yedikleriniz değil aldığınız ve harcadığınız kalori arasındaki dengedir. Ne yediğiniz sağlık durumunuzu etkiler.

·         Kendinizi motive edecek görseller, sözler bulun. Sık gördüğünüz yerlere yapıştırın. Yürümeye çalışan bebekler nasıl ki düştüklerinde pes etmiyorlarsa sizde içinde bulunduğunuz durumu lehinize çevirin.

·         Kilo verirken her gün her hafta patır patır kilolar gitmez. Kilo verme süresinde kilo alma da kilo durması da olabilir, normaldir. Bunları en başta kabullenerek başlayın.

·         Her gün tartılmak doğru değildir. En az haftada bir gün tartılın. Uzun süreler arasındaki (mesela aylık) sonuçları kıyaslayın.

·         Kendinize güvenin. Hiç kimse ile kendinizi kıyaslamayın. Her birey her vücut kendine özgü şekilde çalışır. Hiç kimse 5-10 senede aldığı kiloyu 1-2 ayda geri vermiyor.

·         Sabrederseniz istediğiniz sonuca ulaşacaksınız, sadece biraz sabır.

Diyetisyen Fazile Yılmaz

Diyetisyen Fazile Yılmaz - Üsküdar

Makaleleri:

Ne yaptıysam kilo veremiyorum diyorsanız

Veremediğiniz kiloların sebebi uyku olabilir.

 

 

 

 

 

Facebook diyetisyenler grubumuza katılırsanız mutlu oluruz.

TUDK -Türkiye Diyetisyenler Kulübü
Herkese Açık grup · 29 üye
Gruba Katıl
http://www.diyetisyenleristanbul.com ve http://www.diyetisyenrandevual.com siteslerinin , Diyetisyen üyelerinin oluşturduğu bir grup.Grubumuza herkes katılabilir,sağlıklı yaşayıp, kilo verip fazla kiloların sebep olduğu, Şeker hastalığı, tansiyon, karaciğer yağlanması gibi  birçok rahatsızklıktan uzaklaşabilirsiniz.

 

 

  

 

Adınız:   

Bulunduğunuz İlçe:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 


 

SAĞLIKLI BESLENMEDE GIDA TAKVİYELERİNİN YERİ VE ÖNEMİ.

Sizce ne kadar sağlıklı besleniyorsunuz? Yediğiniz gıdaların güvenilir olduğuna ne kadar eminsiniz? Yediğiniz gıdalarda sağlığa zararlı maddeler olmadığına yada sağlığa zararlı ilaçların olmadığına emin misiniz?
Geçenlerde Rusya ya gönderilen , 60.000 kg domates ilaçlı olduğu nedeniyle Türkiye ye geri gönderildi. Siz hiç, domatesler ilaçlı diye imha edildiğiniz duydunuz mu? Eğer  4 kişilik bir aile 1 kg domates aldıysa, 240.000 kişi bu domateslerden yemiş olabilir, sizce ne olmuştur. Aynı şekilde yine Rusya dan geri gönderilen elmalar vardı, onlarda çöpe atıldı mı acaba? Yoksa marketlerde satıldı mı ? Ben ne olduklarını bilmiyorum. Fakat satıldı ise, aldığınız elmanın, Rusya dan geri gönderilen elmalardan olduğuna emin misiniz?

Yine buna benzer, bazen basında duyuyoruz, Yurtdışına gönderilen Tavuklar, bazı kalıntılardan dolayı, geri gönderildi diye, O tavuklara ne olduğunu merak ediyorum, Bu şu demek, yediğimiz yiyeceklerden ne kadar eminiz?

Bazı doktorlar, marketten yoğurt almayın diyorlar, oysa sürekli marketten yoğurt alıyoruz,  hatta ayran çok zormuş gibi, yoğurt alıp ayran yapmak varken, marketten hazır yoğurt alıyoruz.

Geçenlerden, Prof. Dr. İbrahim Saraçloğlu nun dinledim, ıspanak ta bazen bir ilaç atılıyormuş, yıkansa bile çıkmıyormuş, çıkması için özel hazırlanmış sirkeli suda bekletmek gerekiyormuş, Hatta belli bir süre bekletmeniz gerekiyor, fazla bekletirseniz, çözülen zehir tekrar bitkiye karışma durumu varmış.

Ayrıca şöyle gerçeklerde var, bugün yediğimiz portakaldaki C vitamin,, bundan  30 yıl öncesine göre %90 daha az, yani dedemiz bir portakal yediğinde aldığı c vitaminini, bizim portakaldan almamız için 10 tane portakal yememiz lazım.

Ayrıca, 30 yıl önce yenen, kuru fasulyedeki, patatesteki kalsiyum gibi minerallerde düşmüş durumda, kısacası , kullanılan tarımsal gübreleme yöntemlerinden dolayı, hızlı yetişen meyve ve sebzelerde, aynı toprakta kısa süre içinde farklı bitki ve sebze meyveler yetiştirilmesinden dolayı topraktan alınması gereken mineraller yeteri kadar bitkiler, meyve ve sebzelerde bulunmamakta.

O nedenle , bu eksikliği tamamlamak için yapılması için üreticisine güvendiğiniz sağlıklı gıda takviyelerini kullanmanızdır.

O nedenle, öncelikle hangi gıda takviyelerini kullanmanız gerektiği konusunda  en iyi diyetisyeninize danışınız.

 

Sitemizde bulunan Yazılarımız  bilgilendirme amaçlıdır.
 Tedavi için  Doktorunuza ve diyetisyeninize başvurunuz.


MERKEZ OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul   
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

Üsküdar diyetisyen tavsiye , randevu, sıralama, belediyesi, hastanesi, Doğancılar özel uzman diyetisyen önerileri