Başakşehir Anasayfa

İstanbul Başakşehir Diyetisyenleri

DİYETİSYEN MERVE İLKERBaşakşehir diyetisyen

Sağlıklı bir yaşam için;
Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve dengeli bir şekilde almak. Beslenme alışkanlıklarımız yaşam kalitemizi etkiler; kötü beslenme alışkanlıkları; kalp-damar hastalıkları, diyabet, hipertansiyon, kanser gibi hastalıklara yol aça bilir. Sağlıklı bir beden için düzenli ve dengeli beslenmeyi öğrenerek; yaşamımızın içerisine yerleştirmeliyiz. Sağlıklı beslenmek demek aç kalmak veya sevdiğimiz yiyecekleri hiç tüketmemek anlamına gelmez önemli olan miktarı ve hangi saat aralıklarında tükettiğimizdir.
Güne bir bardak su içerek başlayın ve gün içerisinde 2,5-3 lt suyunuzu mutlaka için.
Diyette olduğunuz fikrini sürekli hatırlıyorsanız eğer, sürekli yemeyi düşünüyorsunuz demektir. Sizi bu düşünceden uzaklaştıracak bir uğraş edinmeye ne dersiniz.
Beslenmede çeşitlilik çok önemli; tek başına sebze-meyve ya da sadece protein tüketmek, ne de hiç ekmek yememek sağlıklı bir seçim değildir. Her ana öğünde, her besin grubundan tüketmeye çalışarak denge sağlayın.
Porsiyon ölçülerinizi küçültün eğer büyük tabaklar kullanıyor iseniz tabaklarınızı küçülterek başlayın. Özellikle kalorisi yüksek yiyecekler miktarına dikkat edin.
Taze mevsiminde üretilen besinleri tercih edin. Meyve, sebze ve tam tahıl tüketimine önem verin bu yiyecekler posa ve vitamin, mineral bakımından zengin.
Kendiniz için adım atmaktan korkmayın ve yapmak istediklerinizi ertelemeyin.

email: dytmerveilker@hotmail.com

Diyetisyen Merve İlker
Makaleleri:
Sağlıklı bir yaşamak için

 

 

 

  

BAŞAKŞEHİR DİYETİSYEN RANDEVU TALEP FORMU

Adınız:   

Bulunduğunuz İlçe:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 


 

 

Sitemizde bulunan Yazılarımız  bilgilendirme amaçlıdır.
 Tedavi için  Doktorunuza ve diyetisyeninize başvurunuz.

 MERKEZ OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul   
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

Spor diyetisyen, en iyi diyetisyen önerileri, Hakem beslenmesi , emziren anne beslenmesi ,devlet hastanesi tıp merkezi  tavsiye ediyorum, Kayeşehir sağlık ocağı ,, Spirulina tablet ogansia, nerede kullanılır, nereden alınır, tozu nasıl kullanılır,  ne işe yarar, kullananlar, faydaları, zararları, fitness, yosun hapı, hamilelikte beslenme , bariatrik beslenme, kanser, vucut geliştirme, boy uzatma,