Üsküdar   Anasayfa

İstanbul Üsküdar Diyetisyenleri

İletişim:
 Tel-whatsapp:0541-3112121
 

  Üsküdar Diyetisyen  Merve Akay

 

Üsküdar - Diyetisyen Fatma Özsel Özcan 

 

Üsküdar Diyetisyen İrem Karabekiroğlu

Üsküdar Diyetisyen Eda Kufacı

Diyetisyen Sinem Atalay Aydın- Üsküdar

Diyetisyen Tuğba Kumaş- Üsküdar

Diyetisyen Emel Ağgürbüz -Üsküdar

Diyetisyen Merve Kızıl - Üsküdar

 

 

 

Diyetisyen Fazile Yılmaz - Üsküdar

Makaleleri:

Ne yaptıysam kilo veremiyorum diyorsanız

Veremediğiniz kiloların sebebi uyku olabilir.

 

 

Adınız:   

Bulunduğunuz İlçe:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 


 

SAĞLIKLI BESLENMEDE GIDA TAKVİYELERİNİN YERİ VE ÖNEMİ.

Sizce ne kadar sağlıklı besleniyorsunuz? Sağlıklı beslenmek için beslenme uzmanından destek alıyor musunuz? Yediğiniz gıdaların güvenilir olduğuna ne kadar eminsiniz? Yediğiniz gıdalarda sağlığa zararlı maddeler olmadığına yada sağlığa zararlı ilaçların olmadığına emin misiniz?
Geçenlerde Rusya ya gönderilen , 60.000 kg domates ilaçlı olduğu nedeniyle Türkiye ye geri gönderildi. Siz hiç, domatesler ilaçlı diye imha edildiğiniz duydunuz mu? Eğer  4 kişilik bir aile 1 kg domates aldıysa, 240.000 kişi bu domateslerden yemiş olabilir, sizce ne olmuştur. Aynı şekilde yine Rusya dan geri gönderilen elmalar vardı, onlarda çöpe atıldı mı acaba? Yoksa marketlerde satıldı mı ? Ben ne olduklarını bilmiyorum. Fakat satıldı ise, aldığınız elmanın, Rusya dan geri gönderilen elmalardan olduğuna emin misiniz?

 Sizlere sağlıklı beslenme konusunda destek olabilecek diyetisyen branşları:

1.      SPORCU BESLENMESİ DİYETİSYENİ,

2.      KİLO ALMA - KİLO VERME  DİYETİSYENİ,

3.      EMZİREN ANNE DİYETİSYENİ,

4.      GEBELİK DİYETİSYENİ,

5.      BARİATRİK CERRAHİ DİYETİSYENİ,

6.      AMELİYAT SONRASI DİYETİSYENİ,

7.      TİP2 DİYABET DİYETİSYENİ,

8.      ÖĞRENCİ BESLENMESİ DİYETİSYENİ,

 

 

Yine buna benzer, bazen basında duyuyoruz, Yurtdışına gönderilen Tavuklar, bazı kalıntılardan dolayı, geri gönderildi diye, O tavuklara ne olduğunu merak ediyorum, Bu şu demek, yediğimiz yiyeceklerden ne kadar eminiz?

Bazı doktorlar, marketten yoğurt almayın diyorlar, oysa sürekli marketten yoğurt alıyoruz,  hatta ayran çok zormuş gibi, yoğurt alıp ayran yapmak varken, marketten hazır yoğurt alıyoruz.

Geçenlerden, Prof. Dr. İbrahim Saraçloğlu nun dinledim, ıspanak ta bazen bir ilaç atılıyormuş, yıkansa bile çıkmıyormuş, çıkması için özel hazırlanmış sirkeli suda bekletmek gerekiyormuş, Hatta belli bir süre bekletmeniz gerekiyor, fazla bekletirseniz, çözülen zehir tekrar bitkiye karışma durumu varmış.

Ayrıca şöyle gerçeklerde var, bugün yediğimiz portakaldaki C vitamin,, bundan  30 yıl öncesine göre %90 daha az, yani dedemiz bir portakal yediğinde aldığı c vitaminini, bizim portakaldan almamız için 10 tane portakal yememiz lazım.

Ayrıca, 30 yıl önce yenen, kuru fasulyedeki, patatesteki kalsiyum gibi minerallerde düşmüş durumda, kısacası , kullanılan tarımsal gübreleme yöntemlerinden dolayı, hızlı yetişen meyve ve sebzelerde, aynı toprakta kısa süre içinde farklı bitki ve sebze meyveler yetiştirilmesinden dolayı topraktan alınması gereken mineraller yeteri kadar bitkiler, meyve ve sebzelerde bulunmamakta.

O nedenle , bu eksikliği tamamlamak için yapılması için üreticisine güvendiğiniz sağlıklı gıda takviyelerini kullanmanızdır.

O nedenle, öncelikle hangi gıda takviyelerini kullanmanız gerektiği konusunda  en iyi diyetisyeninize danışınız.

Zayıflama garantili diyetisyen

 

Sitemizde bulunan Yazılarımız  bilgilendirme amaçlıdır.
 Tedavi için  Doktorunuza ve diyetisyeninize başvurunuz.


ÜSKÜDAR Meydan OFİS ADRES:  Mimar Sinan Mahallesi, Rumi Mehmet Paşa Sk., 34672 Üsküdar/İstanbul 
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

Üsküdar diyetisyen tavsiye , randevu, sıralama, belediyesi, hastanesi, Doğancılar özel uzman diyetisyen önerileri