Üsküdar   Anasayfa

 ne yaptıysam kilo veremiyorum

 

VEREMEDİĞİNİZ KİLOLARIN NEDENİ UYKUNUZ OLABİLİR!?

Uyku, bireyin geri döndürülebilir geçici bilinçsizlik durumu olarak tanımlanır. Bütün psikolojik, hormonal ve fiziksel süreçlerimizi etkiler.

Metabolizma hızımızı etkileyen, iştah dengesini düzenleyen hormonlar uyku kalitesinden ve süresinden etkilenir. Yetersiz, kalitesiz veya özellikle 23.00 – 05.00 saatleri arasında olmayan uykular bir türlü verilemeyen kiloların sebebi olabilir!

Kaliteli uyku düzeni sağlamak için;

·         Akşam saatlerinde size ağır gelen, sindirmekte zorluk çektiğiniz yemekleri ve besinleri tüketmeyin.

·         Yatmadan 1,5 - 2 saat önce sizi rahatlatacak süt, yoğurt, kefir, muz, badem gibi küçük bir ara öğün yapın.

·         Akşam saatlerinde Türk kahvesi, çay, sek kahve, yeşil çay ve tüm meşrubatlar gibi kafein içeren, uyku kaçıran içecekler içmeyin. Papatya, rezene, ıhlamur veya melisa çayları sizi rahatlatıp uykunuzu getirecektir.

·         Uyku saatine yakın spor, egzersiz gibi efor sarf ettiren aktiviteleri yapmayın.

·         Uyuduğunuz odada televizyon, bilgisayar, tablet, telefon gibi dikkat dağıtıcı aletler bulundurmayın. Yatak odasızını sadece uyumak için kullanın.

·         Uyuduğunuz odanın sıcaklığı 20 C yi geçmesin, gece lambası kullanmayın ve yatağınızın size uygun olmasına dikkat edin.

Zamanla uyku düzeninizi sağladıkça metabolizma hızınız ve psikolojik durumunuz dengeye gelecek, kilo vermeniz kolaylaşacaktır.

Diyetisyen Fazile Yılmaz

Diyetisyen Fazile Yılmaz - Üsküdar

Makaleleri:

Ne yaptıysam kilo veremiyorum diyorsanız

Veremediğiniz kiloların sebebi uyku olabilir.

 

 

 

 

 

Facebook diyetisyenler grubumuza katılırsanız mutlu oluruz.

TUDK -Türkiye Diyetisyenler Kulübü
Herkese Açık grup · 29 üye
Gruba Katıl
http://www.diyetisyenleristanbul.com ve http://www.diyetisyenrandevual.com siteslerinin , Diyetisyen üyelerinin oluşturduğu bir grup.Grubumuza herkes katılabilir,sağlıklı yaşayıp, kilo verip fazla kiloların sebep olduğu, Şeker hastalığı, tansiyon, karaciğer yağlanması gibi  birçok rahatsızklıktan uzaklaşabilirsiniz.

 

 

  

 

Adınız:   

Bulunduğunuz İlçe:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 


 

Sitemizde bulunan Yazılarımız  bilgilendirme amaçlıdır.
 Tedavi için  Doktorunuza ve diyetisyeninize başvurunuz.


MERKEZ OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul   
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

Üsküdar diyetisyen tavsiye , randevu, sıralama, belediyesi, hastanesi, Doğancılar özel uzman diyetisyen önerileri .Uyku kilo verme, uyku kilo verdirir mi, uyku kilo arldırırmı, uyku kilo ilişkisi.